The highly anticipated
UEFA EURO 2020™ is coming!

Europe's biggest football event is coming! LIVENow is the Official Broadcaster of UEFA EURO 2020™️.

Catch all 51 LIVE matches of UEFA EURO 2020™️ exclusively on LIVENow app and get ready for the opening match of Turkey VS Italy on 12 June, 3am.

StarHub is the Official Partner of LIVENow, get the LIVENow app available on StarHub to catch all the action! 

Sign up by 31 May 2021 to enjoy Early Bird price of $84 (U.P. $94)! 
Plus, FREE access to one non-sports event on LIVENow, only with StarHub.

Non-sports event on LIVENow include live music concerts, fitness workouts, stand-up comedies and more!

 

Packaging

UEFA EURO 2020™ 

Early Bird Promo

Sign up from
29 Apr to 31 May (11:59pm)

Usual Price

Sign up from 1 Jun onwards

Pricing

$84 (with GST)

$94 (with GST)

Add LIVENow to your TV, Broadband or Mobile subscription.

For existing StarHub customers, simply add on LIVENow to your  TV, Mobile or Broadband subscription!
If you have all three StarHub services, go ahead and sign up via the Mobile link below. 

For new customers, visit any StarHub Shop or call 1630 to find out more. 

TV customers

Broadband customers

Mobile customers


NOTE: 

  • UEFA EURO 2020™ Terms & Conditions apply.
  • UEFA EURO 2020™ Early Bird price is valid from 29 Apr 2021 to 31 May 2021, 11:59pm.
  • Usual price of $94 (with GST) will be applicable for sign-ups from 1st Jun 2021. 
  • FREE access to one non-sports event on LIVENow include live music concerts, fitness workouts, stand-up comedies and more, such as Ellie Goulding’s “Brightest Blue”, Dua Lipa’s “Studio 2054”, Pete Tong’s “O Come All Ye Ravers”, Ellie Goulding’s “Brightest Blue Experience”, Gorillaz’ “Song Machine Live from Kong”, first American Express UNSTAGED of 2021 with Maroon 5 and One World: Together At Home concert in support of the World Health Organisations Covid-19 relief efforts.

Match Schedules for UEFA EURO 2020™

Date (SG)

Time (SGT)

Match

Stage

Team 1

Result

Team 2

Saturday, 12 June 

 

3:00am

1

Group A

Turkey

Italy

9:00pm

2

Group A

Wales

Switzerland

Sunday, 13 June

12:00am

3

Group B

Denmark

Finland

3:00am

4

Group B

Belgium

Russia

9:00pm

5

Group D

England

Croatia

Monday, 14 June 

12:00am

6

Group C

Austria

North Macedonia

3:00am

7

Group C

Netherlands

Ukraine

9:00pm

8

Group D

Scotland

Czech Republic

Tuesday, 15 June 

12:00am

9

Group E

Poland

Slovakia

3:00am

10

Group E

Spain

Sweden

Wednesday, 16 June 

12:00am

11

Group F

Hungary

Portugal

3:00am

12

Group F

France

Germany

9:00pm

13

Group B

Finland

Russia

Thursday, 17 June 

12:00am

14

Group A

Turkey

Wales

03:00am

15

Group A

Italy

Switzerland

09:00pm

16

Group C

Ukraine

North Macedonia

Friday, 18 June 

12:00am

17

Group B

Denmark

Belgium

03:00am

18

Group C

Netherlands

Austria

09:00pm

19

Group E

Sweden

Slovakia

Saturday, 19 June 

12:00am

20

Group D

Croatia

Czech Republic

03:00am

21

Group D

England

Scotland

09:00pm

22

Group F

Hungary

France

Sunday, 20 June 

12:00am

23

Group F

Portugal

Germany

03:00am

24

Group E

Spain

Poland

Monday, 21 June 

12:00am

25

Group A

Italy

Wales

12:00am

26

Group A

Switzerland

Turkey

Tuesday, 22 June 

12:00am

27

Group C

Ukraine

Austria

12:00am

28

Group C

North Macedonia

Netherlands

03:00am

29

Group B

Russia

Denmark

03:00am

30

Group B

Finland

Belgium

Wednesday, 23 June 

03:00am

31

Group D

Croatia

Scotland

03:00am

32

Group D

Czech Republic

England

Thursday, 24 June 

12:00am

33

Group E

Sweden

Poland

12:00am

34

Group E

Slovakia

Spain

03:00am

35

Group F

Portugal

France

03:00am

36

Group F

Germany

Hungary

Sunday,  27 June 

12:00am

37

Round of 16

Runner-up Group A

Runner-up Group C

03:00am

38

Winner Group B

3rd Group A / C / D

Monday, 28 June 

12:00am

39

Winner Group D

3rd Group B / E / F

03:00am

40

Winner Group A

3rd Group C / D / E

Tuesday, 29 June 

12:00am

41

Winner Group C

3rd Group A / B / F

03:00am

42

Winner Group F

Runner-up Group E

Wednesday, 30 June 

12:00am

43

Winner Group E

Runner-up Group D

03:00am

44

Runner-up Group B

Runner-up Group F

Saturday, 3 July 

12:00am

45

Quarter-finals

Winner Match 37

Winner Match 39

03:00am

46

Winner Match 38

Winner Match 42

Sunday, 4 July

 

12:00am

47

Winner Match 41

Winner Match 43

03:00am

48

Winner Match 40

Winner Match 44

Wednesday, 7 July

03:00am

49

Semi-finals

Winner Match 45

Winner Match 46

Thursday, 8 July 

03:00am

50

Winner Match 47

Winner Match 48

Monday, 12 July

03:00am

51

Final

Winner Match 49

Winner Match 50

Live programming may be subject to changes